KONST / Litografier / Färglitografier 14519037
nr 1451 9037
Peter Tillberg
(1946-2016), Sverige
Färglitografier, 2 st, Peter Tillberg (f. 1946), Sverige. Signerad, daterad 93,70-upplaga, "nattfjärilar" och "dagfjärilar", bildmått: 56x40cm, yttermått inklusive ram: 78x60cm
Peter Tillberg, svensk målare, grafiker och skulptör född 1946, död 2016.
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
måndag 28 februari 2022
kl 19:36:32
27/2 15:36:32
300 kr
28/2 19:22:23
Peter Tillberg
Läs mer om Peter Tillberg